„Folyamatosan bennünket, Magyarországot, Lengyelországot gyaláznak és vádolnak azzal, hogy nálunk nincs szólásszabadság, nincs véleménynyilvánítási szabadság, nincs sajtószabadság. Eközben Nyugat-Európában – és biztos vagyok benne, hogy a nyugatiak is ezzel többségükben egyetértenek, hogy így van – tapasztaljuk azt, hogy egyre inkább főleg a gyűlöletbeszéd jelszavával és arra hivatkozással vesznek vissza a sajtószabadságból, médiaszabadságból, szólásszabadságból." - fejtette ki felszólalásában Morvai Krisztina 2018 májusában
„Megértem, mert éltem a kommunizmusban. Tudom, hogy működik ez: elnyomás van, félelem van, elveszíthetik a munkájukat, ott vannak a gyűlöletbeszéddel kapcsolatos jogszabályok és így tovább. De mégis, ha meg szeretnénk védeni Európát, országainkat, közösségeinket - Magyarország, a visegrádi országok, Európa polgárai, együtt -, akkor kérem, hogy hallassák hangjukat, amikor csak tudják, és támogassák Magyarországot!"- szólította fel Nyugat-Európa polgárait a migrációval kapcsolatos bátrabb kiállásra Morvai Krisztina az EP-ben, 2018 áprilisában.
A munkajogi normák (különösen az irányadó EU normák) betartása ellenőrzésének szükségességéről szólalt fel Morvai Krisztina az Európai Parlamentben, kiemelve a munkaerő-kölcsönzéssel, a próbaidővel, a felmondáshoz való joggal és a megfelelő munkakörülmények biztosításával kapcsolatos visszaéléseket, jogsértéseket.
„De jó lenne, hogy ha nem kellene állandóan védekeznünk, hanem valóban elkezdhetnénk foglalkozni a saját ügyeinkkel, és korrigálni azokat a hibákat, amik kétségtelenül vannak az én hazámban, például az európai uniós eszközök felhasználásával. Itt lenne az ideje, hogy ennek a háborúskodásnak vége legyen, és végre tudjunk valóban ilyen dolgokkal foglalkozni.” - mutatott rá Morvai Krisztina az Európai Parlamentben, az EU pénzügyi eszközeinek sérelmére elkövetett csalásokról szóló jelentés vitájában (2018 májusában)
Megdöbbentő módon még egy komoly pozícióban lévő, iskolázott osztrák „szakértő" a brüsszeli EU szakbizottsági ülésen is „migránsoknak" nevezte az Ausztriában és más nyugati országokban dolgozó magyarokat. Amikor a forró hangulatú vitában ez világossá vált, Morvai Krisztina így reagált: „Nem a migráns nőkről beszélek, hanem olyan nőkről, akik az Európai Unió polgárai, akik az osztrák nőkkel egyenjogú polgárok, de harmadannyit keresnek ugyanabban a pozícióban, ugyanannak a cégnek az alkalmazottjaiként. Gyakran ezek a cégek osztrák cégek. Olyan csodálatos lenne, ha közel 15 évvel a 2004-es csatlakozásunk után megértenék már végre, hogy nem másodosztályú európai uniós tagállam vagyunk, és az Ausztriába dolgozni átjáró nők sem migránsok, mivel nem a harmadik világból érkeznek. Mi is az Európai Unió tagállama vagyunk, és ugyanazok a jogok illetnek meg bennünket, mint például osztrák barátainkat. Csodálatos lenne, ha a nők, akik annyi szolidaritást éreznek nőtársaik iránt, ebben a kontextusban is éreznék azt. Köszönöm szépen.” Morvai felszólalásában szó volt a magyar női munkavállalók helyzetéről s a kivándorlás (idősebb nőkre, anyákra) nőkre gyakorolt hatásairól is.
Ideje lenne minél több magyar embernek felismernie: amellett, hogy jogunk van a színvonalas egészségügyi ellátáshoz, mi magunk is felelősek vagyunk egészségünk megőrzéséért, a betegségek megelőzéséért, egyebek mellett az egészséges életmóddal és a szűrővizsgálatokon történő rendszeres részvétellel. Erre is rámutatott – helyesen – Dr. Nagy Szilárd egészségügyi helyettes államtitkár, a Kásler Miklós miniszter úrnak az agyvérzés és más életveszélyes betegségekkel kapcsolatos európai és nemzeti stratégia tárgyában írt levelemre írott válaszában. Szeretném kiemelni a következő részletet levelezésünkből, amely teljes egészében az alábbi linkeken olvasható.
„Nagyon fontosnak tartom a lakosság ösztönzését abban a tekintetben, hogy felelősséget vállaljanak saját egészségi állapotuk alakulásában, melynek egyik kiemelt területe az orvosi vizsgálatokon, szűrővizsgálatokon való részvétel, mely során azonosíthatók a stroke, illetve más magas morbiditású és mortalitású betegségek hátterében általában kimutatható rizikófaktorok. Ilyenek például a magas vérnyomás, magas koleszterinszint, diabétesz, túlsúly, érelmeszesedés, melyek a megfelelő életmód kialakításával, illetve a betegség felismerését követő terápia megkezdésével kiküszöbölhetők.” (dr. Nagy Szilárd)
Kik és hogyan büntethetőek ma Európában „nacionalizmusuk” miatt?- interjú Morvai Krisztinával a bebörtönzött székely hazafiakról, a Soros terv brüsszeli végrehajtásànak trükkjeiről s ezekkel összefüggő jogi kérdésekről
Sokszor halljuk mostanában nemzeti érzelmű magyar emberektől is a következőket: „Abba kellene már hagyni ezt a sok Sorosozást...”, „Nem kellene már a migrációval foglalkozni, hiszen nálunk nincsenek is migránsok...” Én Brüsszelben és Strasbourgban európai parlamenti képviselőként egészen másképp látom a helyzetet. Nap mint nap tapasztalom, hogy milyen aljas és gyalázatos trükkökkel, cselekkel próbálják a Soros György-féle intézmények ráerőltetni a bevándorlással, Európa iszlamizációjával kapcsolatos elképzeléseiket (azaz röviden: a Soros-tervet) Európa lakosságára. Lehetetlenség ezekről a trükkös megoldásokról nap mint nap számot adni. Ez a szakbizottsági ülés, amely történetesen az Európai Parlament FEMM (női jogi) bizottságának egyik júliusi ülésnapján került sorra, alighanem mindenki számára világossá teszi, hogy is működnek ezek a dolgok. Régi kedves ismerőssel is találkozhatunk Malin Björk személyében, aki „nagy érdemeket szerzett” Magyarországnak a 7-es cikkely szerinti elmarasztalása kapcsán. Láthatjuk, hogy ő például központi szerepet tölt be a Soros-terv végrehajtásában és az azt ellenző országok, így Magyarország felelősségre vonásában, megbüntetésében. Nézzük meg tehát az EU és Soros György közös műhelytitkait - annak érdekében, hogy felkészülten védekezhessünk és megőrizhessük Magyarországot magyarnak!
Brüsszelben az Európai Parlament FEMM (női jogi) bizottsága előtt ismertette az illetékes miniszter az osztrák soros EU elnökség prioritásait, köztük az illegális migrációval szembeni fellépést, az Unió külső határainak megvédését, és rámutatott: az osztrák elnökség mottója: „Európa, amely megvéd”.
Morvai Krisztina ismertette a tömeges muszlim bevándorlás hatásait az európai nőkre és lányokra, s megkérdezte Juliane Bogner-Strauss miniszter asszonyt, mik az osztrák soros elnökség tervei ezzel kapcsolatban, hogyan kívánják - mottójukkal összhangban - megvédeni az európai nőket és (kis)lányokat. Morvai kérdése és a miniszter - a kérdésre vonatkozó - válasza látható a videón.
(Az Európai Parlament különböző szakbizottságai előtt ezen a héten mutatkoznak be az illetékes osztrák miniszterek és „prezentálják” az adott szakbizottság munkájával kapcsolatos soros elnökségi prioritásokat és konzultálnak a bizottságok tagjaival.)
Magyar emberként és magyar emberi jogokkal foglalkozó jogászként mélyen megrendített, és felháborított Beke István és Szőcs Zoltán székely hazafiak bebörtönzése. Büntetőügyüket kezdettől fogva figyelemmel kísértem, és arra a meggyőződésre jutottam, hogy kizárólag az eljárás megszüntetése, illetve a teljes felmentés lenne igazságos döntés esetükben. Sajnos nem egyedülálló eset, hogy a büntetőjogot visszaélésszerűen politikai célokra használják fel. A magam részéről a Nemzeti Jogvédő Szolgálat vezetőjével Dr. Gaudi-Nagy Tamással és nemzeti jogvédő kollégáimmal együtt mindent meg fogok tenni a hazafiak kiszabadítása és az eljárás igazságos lezárása érdekében. Nagyon fontos, hogy minél többen megismerjék az ügy hátterét és a hazafiak és családjuk valós (patrióta) tevékenységét, tisztaságát és tisztességességét. Ennek érdekében újratöltve bemutatjuk azokat a dokumentumfilmeket, amelyeket a két családról készítettünk a Nemzeti Jogvédő Szolgálat jogvédő-monitorozó útja keretében, illetve azon felszólalásaimat, amelyeket az üggyel összefüggésben elmondtam az eljárás előző szakaszában.
Aki Beke Istvánt, Szőcs Zoltánt, és családjaikat, valamint a nemzetért folytatott tevékenységeiket megismerte, pontosan tisztában van vele, hogy az ellenük folyó büntetőeljárás gyalázatos, hamis vádakon és manipulált bizonyítékokon alapszik, és a büntetőügy célja a magyarok emberi méltóságának és jogainak sárba tiprása.
Kérem, hogy az ügy fontosságára való tekintettel minél többen osszák meg ezeket az anyagokat.
Szabadságot a politikai foglyoknak, szabadságot Beke Istvánnak és Szőcs Zoltánnak!
A 2009-es EP- választások után egy teljesen új hang kerülhetett az európai törvényhozásba a jobbikos képviselők megjelenésével. A filmből az Európai Parlamentben végzett munkámat, küzdelmemet ismerhetik meg kicsit közelebbről.
Ez a film, amelyet munkatársaimmal együtt készítettünk, Budaházy György harcait mutatja be az elmúlt nyolc év diktatúrája ellen. A filmből világos: sokaknak elemi érdeke, hogy Gyuri minél tovább börtönben - és "nyugton"- maradjon.
Aligha gondolná valaki, hogy a XXI. században Magyarországon, egy EU-tagállamban ugyanolyan módszerekkel folytathatnak büntetőeljárásokat "másként gondolkodó" ellenzékiekkel - így Budaházy-ékkal - szemben, mint az ötvenes években.