Romano Prodi volt miniszterelnök és EU főbiztos Brüsszelben járt, ahol a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Bizottság élelmezésbiztonságról szóló vitája kapcsán folytatott eszmecserét. Megemlítette a "világkormányzás" hátborzongató lehetőségét, amelyre reagáltam. Kérem, tekintsék meg felszólalásomat, valamint Prodi válaszát!
A felvétel minőségéért (kameraállás) szíves elnézésüket kérem!
A "Bővebben" gombra kattintva olvasható a Facebook sajtóosztályához írt levelem, illetve az illetékes válasza. Úgy tűnik, érdemes felemelni a szavunkat a jogsértésekkel szemben!
Másképp láttam a helyzetet az íróasztalom mögül, …ezért is volt érdemes elkezdenem az országot járni, s azt tapasztalom, hogy elviselhetetlenné vált Magyarországon a bűnözéstől szenvedő állampolgárok helyzete; Érpatakon Orosz Mihály Zoltán belekezdett elszántan a rendteremtésbe, és ő azt mondta: „Rend a lelke mindennek, és a jogszabályokat mindenkinek be kell tartania!” Azt üzenem a különböző településeken élő magyar embereknek: „Hassanak oda, hogy a helyi vezetők végre egy nap álljanak ki a helyi sajtó elé, és mondják, nagyon érdekes dolog fog történni, holnaptól kezdve betartatjuk a jogszabályokat.”
A választáson nem azért választottak meg, hogy együttműködjek abban, hogy hazánk a harmadik világ szintjére süllyedjen.
Május 16-án, hétfőn Morvai Krisztina a Jobbik európai parlamenti képviselője lakossági fórumot tartott Kisbéren. A fórum megvalósulásában az oroszlányi alapszervezet segédkezett, valamint részt vett Vágó Sebestyén országgyűlési képviselő, a mozgalom megyei elnöke is.
A fórum fő célja, hogy Kisbéren és környékén egyaránt zászlót bonthasson a Jobbik, ugyanis ezeken a településeken, a sok szimpatizáns ellenére, még nem alakultak alapszervezetek.
Morvai Krisztina előadására szép számmal érkeztek az érdeklődők. A kisbéri Wass Albert Művelődési Központ kamaratermében egyetlen szék sem maradt szabadon.
Vasárnap délután impulzív rendezvénynek voltak tanúi, akik meghallgatták Morvai Krisztina európai parlamenti képviselő előadását, majd azt követő fórumot. Budai Lóránt, a Jobbik helyi elnöke ismertette a közbiztonsággal kapcsolatos intézkedéseket, kezdeményezéseket, és érintett számos szociális problémát is. Nehezményezte, hogy e témával kapcsolatos előterjesztésüket a helyi önkormányzat nem fogadta be.
Morvai Krisztina Politika és távolság címmel számolt be országjárásának tapasztalatairól. Megállapította, hogy hazánk leszakadóban van az európai színvonaltól, egyre inkább a harmadik világ szintjére süllyed. Ennek oka, hogy a politikusok jelentős része nem az embereket képviseli. Érzékelhető a gazdák, a munkavállalók, a vállalkozók sorsának hanyatlása. Egyre nő a távolság, a szakadék a gazdag és nem gazdag magyarok között. Nyilvánvaló a településeken belül a távolság növekedése is, ez helyenként elérte a kritikus szintet. Ez a legkülönbözőbb területeken képes nehézséget okozni. Szükséges lenne egy cezúra, amely után új viszonyok születnek, s ez magában új életminőséget jelentene.
Az Európai Parlament csütörtöki strasbourgi plenáris ülésének a fehéroroszországi emberi jogi helyzetről szóló vitáján Gyurcsányt magyar Lukashenko-ként aposztrofálva hívtam fel a figyelmet a kormányzása alatt elkövetett folyamatos jogsértésekre, s arra, hogy a kormányellenes tüntetők közül többen még ma is börtönben, az elkövetők viszont szabadlábon vannak.
Nehezményeztem, hogy a szemkilövető kormány egyik tagja, Göncz Kinga jelenleg a LIBE (Szabadságjogi, bel- és igazságügyi) Bizottság alelnöke. Feltettem a kérdést: elfogadhatónak tartaná-e az Európai Parlament, hogy Lukashenko kormányának tagja egy-két év múlva hasonló tisztségbe kerüljön. Összességében rámutattam, hogy az Európai Unió lényegesen szigorúbb mércét alkalmaz Lukashenko-val és kormányával szemben, mint tette ezt a magyar kormány esetében a 2006-os rendőri brutalitások, jogsértő bebörtönzések, kínzások kapcsán. Felszólalásomra reagálva Ulrike Lunacek (Zöldek/ Európai Szabad Szövetség) és Martin Schulz (a szocialisták frakcióvezetője) EP- képviselők kikérték maguknak, hogy arra használtam fel a "legutolsó európai diktatúráról" szóló vitát, hogy megkérdőjelezzem Göncz Kinga személyének legitimitását. A szocialista Schulcz azzal a hazugsággal is megtoldotta a szemkilövetőket mentegető "érvelését", hogy a Jobbikot a cigányok üldözésével, Magyarországról történő elkergetésével vádolta.
Az emberek nem tudnak teljes értékű életet élni, mivel a személyes biztonsághoz való joguk sérült. Kinek az érdeke a folyamatos kiszolgáltatottságban, megaláztatásban, félelemben élésük? Kinek az érdeke ezen állapot fenntartása?
Gaudi-Nagy Tamás, Gyüre Csaba, Apáti István és Szávay István országgyűlési képviselők társaságában nyitottuk meg Szegedi Csanád képviselőtársammal a harmadik határon túli jobbikos európai parlamenti képviseleti irodát - Szatmárnémetiben.
Az iroda találkozási helyéül szolgálhat a nemzeti érzelmű helyi magyarságnak, ahol európai parlamenti, európai tanácsi, illetve magyar orszggyűlési szinten is választ kaphatnak felmerülő kérdéseikre. Az irodában segíteni kívánjuk nemzettestvéreinket önrendelkezési törekvéseikben, rendszeres időközönként fogadóórákat tervezünk.
A megnyitóról a Barikád TV videó-összefoglalót is készített:
"El kell kezdeni komolyan venni a jogszabályokat és mindenkivel, ugyanígy a rendőrséggel szemben is alkalmazni. Azt mondja a büntetőeljárási- és a rendőrségi törvény, hogy a bűncselekményekkel és a bűnelkövetőkkel szemben el kell járni, a bűnelkövetés helyszínére ki kell menni és ott nyomozati cselekményeket végezni, akkor ezt a rendőrségnek meg kell tennie!"
Morvai Krisztina szerint “harmadik világbeli” állapotok uralkodnak a bűnözés tekintetében Magyarországon; az Európai Parlamentben a Jobbikot képviselő politikus ezt azt követően mondta szerdán Gyöngyöspatán, hogy helyi lakosokkal találkozott a Heves megyei településen.
Véleménye szerint az embereket magára hagyja az állam, és úgy csinál, mintha a bűncselekmény elszenvedése a sértett magánügye volna. Vagyis nemcsak a bűnmegelőzés hiányzik, hanem a hatékony felderítés is – fogalmazott a sajtótájékoztatón Morvai Krisztina.
Közölte, hogy gyöngyöspatai látogatása országjárása első állomása, amelynek során büntető jogászként kívánja feltérképezni a bűnözés helyzetét Magyarországon,majd 1-2 hónap múlva a tapasztalatok összegzése alapján konkrét javaslatokat fogalmaz meg.
Gyöngyöspatán – folytatta – 25-30 helybeli mondta el neki, hogy mennyire megkeseríti az életét a “mindennapok bűnözése”. A falusiak elsősorban terménylopásokról és a mezőgazdasági szerszámok lopkodásáról számoltak be neki. Azt tapasztalta: a helybeliek úgy érzik, hogy nem elég fontosak az államnak ahhoz, hogy ezeket a bűncselekményeket felderítsék, netán a kárukat megtérítsék.
A 2009-es EP- választások után egy teljesen új hang kerülhetett az európai törvényhozásba a jobbikos képviselők megjelenésével. A filmből az Európai Parlamentben végzett munkámat, küzdelmemet ismerhetik meg kicsit közelebbről.
Ez a film, amelyet munkatársaimmal együtt készítettünk, Budaházy György harcait mutatja be az elmúlt nyolc év diktatúrája ellen. A filmből világos: sokaknak elemi érdeke, hogy Gyuri minél tovább börtönben - és "nyugton"- maradjon.
Aligha gondolná valaki, hogy a XXI. században Magyarországon, egy EU-tagállamban ugyanolyan módszerekkel folytathatnak büntetőeljárásokat "másként gondolkodó" ellenzékiekkel - így Budaházy-ékkal - szemben, mint az ötvenes években.