A felvételen Morvai Krisztina felszólalása (szavazatmagyarázata) látható az Európai Parlament 2015. március 10-i plenáris ülésén Marc Tarabella "A nők és férfiak közötti egyenlőség terén elért haladás az EU-ban 2013-ban" című jelentésével kapcsolatban.
A bíróság 2015. március 3-án tanúként hallgatta meg dr. Morvai Krisztina jogászt, EP képviselőt, a Civil Jogász Bizottság társelnökét a 2006 őszi "események" miatt Gergényi Péter, Bene László és más akkori rendőri vezetők elleni büntetőperben. A tanúvallomásból megismerhetőek a 2006 szeptember 18. és október 23. közötti tömeges rendőri brutalitások, önkényes letartóztatások és koncepciós eljárások részletei, valamint a Civil Jogász Bizottság "műhelytitkai". A felvételen a három részből álló vallomás második része látható, vágatlanul.
Szokás szerint egy szó sem volt a háromszázezres délvidéki őshonos magyar közösség jogfosztottságáról a Szerbia EU csatlakozási folyamatának állásáról szóló éves jelentésben. Az Európai Parlament plenáris ülése 2015. március 10-én tartott vitát a Szerbiáról szóló 2014. évi eredményjelentésről, amelyben felszólaltak magyar képviselők is: Morvai Krisztina, a délvidéki Deli Andor és Szanyi Tibor. A felvételen az ő beszédeik láthatók, valamint a csatlakozásért felelős uniós biztos, Johannes Hahn meglehetősen szűkszavú és előre megírt "válasza" a vitában elhangzott képviselői kérdésekre, felvetésekre.
A bíróság 2015. március 3-án tanúként hallgatta meg dr. Morvai Krisztina jogászt, EP képviselőt, a Civil Jogász Bizottság társelnökét a 2006 őszi "események" miatt Gergényi Péter, Bene László és más akkori rendőri vezetők elleni büntetőperben. A tanúvallomásból megismerhetőek a 2006 szeptember 18. és október 23. közötti tömeges rendőri brutalitások, önkényes letartóztatások és koncepciós eljárások részletei, valamint a Civil Jogász Bizottság "műhelytitkai". A felvételen a három részből álló vallomás első része látható, vágatlanul."
Tanúként hallgatta meg a bíróság a 2006 őszi "események" miatt a rendőri vezetők ellen folyó büntetőperben Dr. Gaudi-Nagy Tamás ügyvédet, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat ügyvezetőjét, aki nagyszámú 2006-os jogsértettet, áldozatot képviselt, s tagja volt a Civil Jogász Bizottságnak is.
Több, mint érdekesség, hogy Gaudi ellen is folyik büntetőper, ahol a vád tárgya felbujtás Pásztor István politikus leköpésére, s az ügyészség súlyosabb büntetést kér Gaudira, mint Gergényi Péter vagy Bene László rendőrkapitányokra a 2006 őszi magatartásuk miatt.
Tárgyalási összefoglaló a 2006 őszi tömeges rendőri jogsértések miatt Gergényi,Bene és más parancsnokok ellen indult büntetőperben. Megszólal Morvai Krisztina, Gaudi-Nagy Tamás és Göbl György.
Ma, 2015. március 3-án tanúként hallgat meg a bíróság a 2006 őszi tömeges rendőri brutalitások miatt Bene László, Gergényi Péter és más, akkori rendőri vezetők ellen indult büntetőperben. Felkészülésképpen újra meghallgattam azokat a felvételeket, amelyek a Magyar Országgyűlés Emberi Jogi Bizottsága által létrehozott, az eseményeket vizsgáló albizottság ülésén készültek. A Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitánynak feltett kérdések, s az ő válaszai 12 részben jelentek meg az interneten. Az anyagot akkor, 2010-ben kevesen hallgatták meg, pedig tanulságos. Legutóbbi Facebook posztomon a hatalom korlátlanságának, ellenőrizetlenségének veszélyeiről beszélgettem Gaudi-Nagy Tamással. Voltaképpen ugyanez a témája a Gergényivel folytatott "beszélgetésünknek" is, pontosabban ugyanezt a jelenséget illusztrálják az elhangzottak. A közügyek, az emberi jogok, a jogállamiság vagy akár "csak" a 2006-os események iránt érdeklődőknek szívből ajánlom a teljes, 12 részes anyag meghallgatását. Az alábbi linkeken egy kis "ízelítő", én az 1. számú hanganyag kilencedik perce körül kezdem feltenni kérdéseimet a rendőrfőkapitánynak. Ma engem kérdeznek, s én fogok válaszolni. A véres eseményekre, a totális terrorra való visszaemlékezés így nyolc és fél év távlatából semmivel nem kevésbé megrázó, mint közvetlenül az események után. A tárgyalásról természetesen be fogok számolni.
Az Európai Parlament Jogi Bizottságának Kovács Béla mentelmi ügye kapcsán mindenekelőtt azt kellene kivizsgálnia, hogyan lehetséges, hogy egy európai jogállamban egy választott képviselőt négy éven át szoros megfigyelés alatt tart, azaz lehallgat, követ, megfigyel a titkosrendőrség. Vajon ezt teszik minden képviselővel? Esetleg a gazdasági élet vezetőivel is? "Collect it all?" - azaz gyűjtsünk össze minden adatot, ahogy azt az amerikai titkosszolgálatok teszik? Dr. Morvai Krisztina és dr. Gaudi-Nagy Tamás jogászok brüsszeli beszélgetése a hatalom korlátozásának szükségességéről, az emberi jogokról és az európai értékekről.
Kik kapnak és kik nem "egyenlő munkáért egyenlő bért"? Morvai Krisztina jelenlegi és Bauer Edit volt EP képviselő cserélt eszmét az EP nőjogi bizottsága előtt.
A 2009-es EP- választások után egy teljesen új hang kerülhetett az európai törvényhozásba a jobbikos képviselők megjelenésével. A filmből az Európai Parlamentben végzett munkámat, küzdelmemet ismerhetik meg kicsit közelebbről.
Ez a film, amelyet munkatársaimmal együtt készítettünk, Budaházy György harcait mutatja be az elmúlt nyolc év diktatúrája ellen. A filmből világos: sokaknak elemi érdeke, hogy Gyuri minél tovább börtönben - és "nyugton"- maradjon.
Aligha gondolná valaki, hogy a XXI. században Magyarországon, egy EU-tagállamban ugyanolyan módszerekkel folytathatnak büntetőeljárásokat "másként gondolkodó" ellenzékiekkel - így Budaházy-ékkal - szemben, mint az ötvenes években.