A "devizahitel" és a "forintosítás" kifejezés éppoly hazug, mint annak hirdetése, hogy "megoldódott a devizahitelesek helyzete a forintosítással" - vált világossá a brüsszeli hallgatóság számára az Európai Parlamentben szervezett meghallgatáson, 2015 tavaszán.
Magyar devizahitelesek brüsszeli akcióját mutatja be a 2015 márciusi felvétel. Látható az európai uniós normák megsértését panaszoló petíció benyújtása, az Európai Parlament épülete előtti tüntetés és a parlamenti meghallgatás néhány részlete.
2015. március 31-én Brüsszelben az Európai Parlamentben tiltakozó, figyelemfelkeltő akciót tartottak magyar civilek a Radikális Bankellenes Csoport szervezésében. Ennek keretében a becsapott magyar devizahitelesek képviseletében petíciót nyújtottak be, tüntettek és a dr. Morvai Krisztina európai parlamenti képviselő által szervezett közmeghallgatáson ismertették a teljes kiszolgáltatottságba került adósok helyzetét.
Az eseményen levetítésre került az „Igazságot akarunk! – adósságcsapdába esett devizahitelesek segélykiáltása” című dokumentumfilm. A film itt tekinthető meg:
Meghallgatást szervez Morvai Krisztina Brüsszelben, ahol magyar devizahitelesek mondják el kálváriájukat s azt, miért nem jelent megoldást a közel 260 forintos árfolyamon történő "forintosítás". A Brüsszelbe látogató devizahitelesek 2015. március 31-re tüntetést is szerveznek és panaszt nyújtanak be az EP Petíciós bizottságához az EU fogyasztóvédelmi és más normáinak megsértése miatt, megoldást követelve.
Ha egy leszbikus munkavállaló kevesebb jövedelmet kap, mint a heteroszexuális, pusztán szexuális orientációja miatt, az mindenki szerint elfogadhatatlan diszkrimináció - mondta Morvai Krisztina EP képviselő egy brüsszeli vitában megszólalt szakértő felvetésére. De ugyanilyen természetesnek kellene venni, ha diszkriminációnak tekintjük például a magyar és a tőle 50 km-re, szintén az EU-n belül dolgozó osztrák ápolónő ötszörös jövedelemkülönbségét. Morvai Krisztina és Mieke Verloo professzor vitája az EP brüsszeli bizottsági ülésén.
A bíróság 2015. március 3-án tanúként hallgatta meg dr. Morvai Krisztina jogászt, EP képviselőt, a Civil Jogász Bizottság társelnökét a 2006 őszi "események" miatt Gergényi Péter, Bene László és más akkori rendőri vezetők elleni büntetőperben. A tanúvallomásból megismerhetőek a 2006 szeptember 18. és október 23. közötti tömeges rendőri brutalitások, önkényes letartóztatások és koncepciós eljárások részletei, valamint a Civil Jogász Bizottság "műhelytitkai". A felvételen a három részből álló vallomás harmadik része látható, vágatlanul.
A 2009-es EP- választások után egy teljesen új hang kerülhetett az európai törvényhozásba a jobbikos képviselők megjelenésével. A filmből az Európai Parlamentben végzett munkámat, küzdelmemet ismerhetik meg kicsit közelebbről.
Ez a film, amelyet munkatársaimmal együtt készítettünk, Budaházy György harcait mutatja be az elmúlt nyolc év diktatúrája ellen. A filmből világos: sokaknak elemi érdeke, hogy Gyuri minél tovább börtönben - és "nyugton"- maradjon.
Aligha gondolná valaki, hogy a XXI. században Magyarországon, egy EU-tagállamban ugyanolyan módszerekkel folytathatnak büntetőeljárásokat "másként gondolkodó" ellenzékiekkel - így Budaházy-ékkal - szemben, mint az ötvenes években.