Megvolt a népszavazás...Tengernyi az érzelem, sok a düh és indulat, akár még családokon belül is, egymással szemben. Ezekkel a kérdésekkel ébredtem: hogyan válhatnánk összetartó Nemzetté? Hogyan tovább, Magyarország, most, innen, erről a pontról? Őszinte érdeklődéssel kérem és várom válaszaikat, gondolataikat. Ma elutazom Strasbourgba, az Európai Parlament plenáris ülésére. A hét végén részletesen beszámolok róla, hogy "Brüsszel" miként reagált az itthon történtekre. Addig is szívből kívánok minden jó szándékú, tisztességes magyar embernek minden jót. Isten óvja és vezesse Magyarországot!
A fenti címmel jelzett témában adott interjút a Lánchíd rádiónak Morvai Krisztina jogász, EP képviselő.
Az interjú itt hallgatható meg:
Egyebek mellett rámutatott: a tömeges illegális migráció egyre több és egyre elviselhetetlenebb terhet ró Magyarországra, s a magyar emberekre. Mivel az államhatár és így a Magyar Állam gyakorlatilag változatlanul őrizetlen, a határmenti lakosság szenved az embercsempészek és a migránsok fenyegetéseitől, a mezőgazdasági terményeik megsemmisítésétől, termőföldjük károsításától, s a közegészségügyi intézkedések hiánya miatt a járványoktól. A menekülttáborok illetve tranzitzónák által sújtott városokban lassan ellehetetlenül az élet, a nők és lányok a migráns csoportok rendszeres zaklatásainak vannak kitéve, nagy a fertőzésveszély, hatalmas és mindent eláraszt a szemét. Morvai Krisztina 2015 szeptemberében és októberében országjárást tart, amelynek témája szintén a tömeges illegális bevándorlás hatásai Magyarországra, a magyar emberekre. Az országjárás célja az érintett települések, lakosok meghallgatása, a migráció következményeinek megtekintése és megismerése, tekintettel arra is, hogy a "jogvédők" szinte kizárólag a migránsok helyzetével és jogaival foglalkoznak, a migrációtól szenvedő magyar embereket alig-alig képviseli valaki.
Az országjáráson tapasztaltakról Morvai Krisztina és rendező-operatőr munkatársa, Almási Lajos dokumentumfilmet forgatnak majd, amelyet a képviselő bemutat az Európai Parlamentnek és az Európai Bizottság illetékeseinek, valamint a magyar politikusoknak és hatóságoknak, azonnali, hatékony intézkedéseiket sürgetve. A képviselőnő ezúton kéri azon települések, közösségek jelentkezését - párthovatartozásra tekintet nélkül -, akik szívesen bemutatnák, s a nemzetközi nyilvánosság elé is tárnák a tömeges, illegális migráció következményeit saját életükre, s környezetükre nézve. Kérjük, hogy megkereséseiket küldjék el a következő email-címre:
Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse.
Hogyan kergeti halálba a juhászt, teszi tönkre a gazdálkodókat, rongálja a föld minőségét és betegíti meg az állatokat a "földmutyi" jelensége? Az Európai Unió által fizetett területalapú támogatások haveri zsebekbe juttatásának és a földjüktől, legelőjüktől megfosztott gazdák sorsának járt utána Morvai Krisztina európai parlamenti képviselő, aki az Európai Bizottságnál kezdeményezte a visszaélések feltárását. Almási Lajos háromrészes dokumentumfilmjének első része.
Morvai Krisztina Európai Parlamenti felszólalása a témában itt megtekinthető.
A magyar nemzet gyásznapjáról, a trianoni békediktátumról és az elszakított nemzetrészek jelenlegi jogfosztottságáról szólalt fel Morvai Krisztina az Európai Parlament plenáris ülésén.
Morvai Krisztina nemrégi felhívására számos munkavállaló számolt be a munkaerő-kölcsönzéssel kapcsolatos lesújtó tapasztalatairól. Krisztina – Gaudi-Nagy Tamás munkajogban jártas ügyvéd, európai uniós szakjogász segítségével – elemezte a történeteket, és meghatározta a jogvédelem eszközeit. A jogvédők a munkavállalók anonim bejelentéseit szakszerűen továbbítani fogják a NAV-nak, munkaügyi felügyelőségnek, és az Egyenlő Bánásmód Hatóságnak, valamint adott esetben bírósági tesztügyek indításához is segítséget nyújtanak. A munkaerő-kölcsönzésnek - ebben a kizsákmányoló, felháborító formájában - el kell tűnnie a munka világából, mert ez az egyik fő akadálya annak, hogy a magyar emberek méltóságban és biztonságban éljenek. Felhívásában a "kölcsönzött" munkavállalókhoz fordul, együttműködésüket kérve Magyarország eddigi legfontosabb jogvédő harcához.
A 2009-es EP- választások után egy teljesen új hang kerülhetett az európai törvényhozásba a jobbikos képviselők megjelenésével. A filmből az Európai Parlamentben végzett munkámat, küzdelmemet ismerhetik meg kicsit közelebbről.
Ez a film, amelyet munkatársaimmal együtt készítettünk, Budaházy György harcait mutatja be az elmúlt nyolc év diktatúrája ellen. A filmből világos: sokaknak elemi érdeke, hogy Gyuri minél tovább börtönben - és "nyugton"- maradjon.
Aligha gondolná valaki, hogy a XXI. században Magyarországon, egy EU-tagállamban ugyanolyan módszerekkel folytathatnak büntetőeljárásokat "másként gondolkodó" ellenzékiekkel - így Budaházy-ékkal - szemben, mint az ötvenes években.