Címlap Jogvédelem Egyéb emberi jogi témák


Egyéb emberi jogi témák

Államtitkok, állami titokzatoskodás, mint a valódi rendszerváltás akadálya

E-mail Nyomtatás PDF

Szegény néhai Édesapám nagyon reménykedett benne, hogy megéli a szovjet (alias ruszki) csapatok kivonulását, a szocialista (alias kommunista) rendszer összeomlását. Megtörtént. Boldog volt. Talán egy év sem telt el a „Továrisi konyec” és az első demokratikus választás után, amikor Apukám a tv híradót nézve elkeseredetten csattant fel: „Nem volt itt semmiféle rendszerváltás! Ezek is mindent ugyanúgy titkosítanak, mint a komcsik!” A hírekben, azóta is szokásos módon azt jelentették be, hogy ezt vagy azt az információt/dokumentumot 20/30/X évre titkosítja az állam a saját polgárai elől. A diktatúra és a demokrácia közötti egyik fő különbség, hogy a diktatúrában az állam ellenőrzi, és korlátozza a polgárát, a demokráciában a polgár ellenőrzi és korlátozza az államát, azaz igyekszik megelőzni a hatalom totális koncentrációját. A rendszerváltás ezen a területen sem hozott gyökeres változást. Megszoktuk, és sajnos gyakorlatilag el is fogadtuk, hogy nekünk polgároknak, kvázi gyerekeknek „nincs közünk a felnőttek dolgaihoz”, széles körben titkosíthatnak előlünk információkat, adatokat, dokumentumokat, amelyeket ily módon nem ellenőrizhetünk, így azt sem tudjuk megállapítani, hogyan sáfárkodik a mindenkori kormány/állam a tőlünk, polgároktól kapott hatalommal, amely tehát számos területen ellenőrizetlen és korlátozatlan. Fogalmilag az állam ügyeinek kellene nyíltnak, megismerhetőnek, „nem titkosnak”, azaz „közügynek” lenniük, a polgárok ügyeinek pedig „magánügynek”, titkosnak, védettnek az állam elől. Nálunk ez megfordult, illetve „megfordult maradt” a diktatórikus rendszer bukása után. A polgár ellenőrizhető, a magánszféra nem „titkos”, hiszen az állam széles körben kutakodik az interneten magántitkaink után, s bőszen hallgatja telefonbeszélgetéseinket – világszerte (különösen a 2001. szeptember 11-én Amerikában történt események óta, amint azt Snowdentől tudjuk). A Hazánk a miénk. Az államunk a miénk. Közünk van hozzá. Tudatosítsuk magunkban, hogy a köz ügyeinek titkosítására csak rendkívül szűk körben és alaposan, jogilag is részletesen megindokolva lehet helye... Ezt a szemléletváltást és a belőle következő jogszabály-változtatást és gyakorlatváltást is nekünk, polgároknak kell kikövetelnünk. A pártoknak ez nem érdekük, hiszen hatalomra kerülve bármelyikük élvezheti a polgárok előtti titokzatoskodás előnyeit. Kedves Magyar Polgárok, fogjunk össze, és csináljunk végre valódi rendszerváltást!

Szeretettel
Morvai Krisztina

 

A pártállami gondolkodás és a valódi rendszerváltás

E-mail Nyomtatás PDF

A nyolcvanas évek elején hosszú időn át rendszeresen jártam - krónikus betegség miatt - egy budapesti kórházba. Jó kapcsolatom alakult ki az ott dolgozókkal. Tudvalévő volt, hogy az idős osztályvezető főorvos nyugdíjba készül. Kérdeztem a főnővértől: „Ki lesz az utód?” „Két jelölt van. Természetesen az alapján fognak dönteni, hogy melyikőjük fekszik jobban pártvonalon” - hangzott a válasz. Ez akkor teljesen nyíltan ment, hiszen maga a szocialista alkotmány mondta ki, hogy a hatalom egységes (a hatalom megosztása, a fékek, ellensúlyok rendszere imperialista csökevény a dolgozó nép megtévesztésére) és a hatalom a dolgozó nép kezében van, amelynek vezető ereje a Magyar Szocialista Munkáspárt. Amint arra jól emlékszünk, a munkahelyeken „kettős vezetés” volt: egy szakmai vonal és egy pártvonal, a munkahelyi párttitkárral az élen. Azt gondoltuk (sokan), hogy a rendszerváltás egyik "leglényege" az ebben való gyökeres változás lesz. Hogy tudniillik, meg fog szűnni a koncentrált hatalom és a pártirányítás, és a munkahelyekről kivonul "a párt". Nem így történt. Függetlenül attól, hogy aktuálisan éppen melyik párt volt hatalmon, a nővérkével való beszélgetésem jó eséllyel megismétlődhetett volna a rendszerváltást követő bármelyik évben. Ha azt szeretnénk, hogy ebben is valódi rendszerváltás legyen, nekünk, polgároknak kell kiharcolnunk a változást. Egyik párt sem fogja, hiszen miért is lenne érdekük felszámolni ezt a pártállami rendszert és gondolkodásmódot, Ez a felelős, gondolkodó és jóérzésű magyar polgárok feladata - pártszimpátiától függetlenül. Mert ez a mi hazánk. Kedves Magyar Polgárok, fogjunk össze, és csináljunk végre valódi rendszerváltást!

Szeretettel
Krisztina

 

Kedves Honlap Látogatóim!

E-mail Nyomtatás PDF


Hálásan köszönöm azt a sok levelet, amelyet felhívásomra küldtek külföldön élő magyarok, szerte Európából, hogy megosszák személyes tapasztalataikat a tömeges migráció következményeiről a mindennapokban. Amint az összegyűjtött történetekből és jelenetekből mindenki számára világossá válik: továbbra is mindent meg kell tennünk annak érdekében, hogy a tömeges illegális migrációtól Magyarországot megvédjük. Az alábbiakban tehát magyar emberek személyes tapasztalatait („valódi emberek valódi történeteit”) olvashatják arról, hogyan változtatja meg a tömeges migráció jelensége a mindennapokat Európában.

Szeretettel
Krisztina

A levélrészletek itt olvashatók.

 

"Jobbikos" vagyok vagy "Fideszes"? - avagy: migrációs aktualitásokról és a friss ÁSZ jelentésekről az ECHO tévében és a Magyar Nemzetben

E-mail Nyomtatás PDF


Ha nyíltan és következetesen támogatom Magyarország migráció-ellenes (népvándorlás/tömeges betelepítés-ellenes) politikáját, akkor kommentelők százai neveznek "Orbán-bérencnek", és a legdurvább szavakkal érdeklődnek afelől: "mennyit kapok ezért?"... Ha azt mondom, hogy egy hatszázmilliós bírságot kiszabó "jelentéssel" (határozattal) szemben komoly eljárásjogi követelményeket és a bírói felülvizsgálat lehetőségét kellene előírni, akkor azt kapom: "Krisztina eldönthetné végre, hogy Jobbikos vagy Fideszes"...

Nem "Jobbikos" vagy "Fideszes" vagyok, hanem elsősorban nemzeti érzelmű magyar ember. Jogász, nemzeti jogvédő. A  hazám szempontjából fontos kérdésekben a személyes és szakmai meggyőződésem és nem pártpolitikai megfontolások alapján szoktam kialakítani az álláspontomat. Hiszem és vallom, hogy Magyarország a magyaroké, de hiszek a hatalmi ágak elválasztásában, a fékek, ellensúlyok rendszerében és abban, hogy az egyént, a vállalkozásokat, az ellenzéki pártokat a mindenkori hatalom lehetséges túlkapásaitól, a kiszolgáltatottságtól komoly jogszabályi/eljárási és intézményi garancia-rendszerrel kell megvédeni. Ennek szellemében nyilatkoztam tegnap az ECHO tévének és a Magyar Nemzetnek.

Az ECHO Tv-s interjú itt tekinthető meg: 

A Magyar Nemzet interjú itt olvasható.


Szeretettel
Morvai Krisztina

 

Kedves Honlap Látogatóim!

E-mail Nyomtatás PDF


A Kárpátia megrendítő zenéjéhez és Darinka gyönyörű képeihez ízlelgessük a következő bővített mondatot:

JÖVŐRE ELDŐL, HOGY VISSZATÉRNEK-E A HATALOMBA - BÁRMILYEN ÁLRUHÁBAN, BÁRMILYEN SZÖVETSÉGBEN - AZOK, AKIK ZSIGERBŐL LENÉZNEK, MEGVETNEK MINDENT, AMI NEMZETI.


Morvai Krisztina

 
<< Első < Előző 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Következő > Utolsó >>
8. oldal / 49

xvideis.cc spankbang.cc xxnx

Küldetésben

A 2009-es EP- választások után egy teljesen új hang kerülhetett az európai törvényhozásba a jobbikos képviselők megjelenésével. A filmből az Európai Parlamentben végzett munkámat, küzdelmemet ismerhetik meg kicsit közelebbről.

Megtekintés

A Budaházy-film

Ez a film, amelyet munkatársaimmal együtt készítettünk, Budaházy György harcait mutatja be az elmúlt nyolc év diktatúrája ellen. A filmből világos: sokaknak elemi érdeke, hogy Gyuri minél tovább börtönben - és "nyugton"- maradjon.

Megtekintés


Magyar Guantanamo?

Aligha gondolná valaki, hogy a XXI. században Magyarországon, egy EU-tagállamban ugyanolyan módszerekkel folytathatnak büntetőeljárásokat "másként gondolkodó" ellenzékiekkel - így Budaházy-ékkal - szemben, mint az ötvenes években.

Megtekintés