Hálásan köszönöm azt a sok biztatást, amit új könyvem közelgő megjelenése kapcsán kaptam Önöktől! November hatodikán, kedden este hatkor szeretettel várom az érdeklődőket a kötet bemutatóján a Polgárok Házában (Bp VIII. Visi Imre u. 6). Ahogy már ígértem, lehetőség lesz a kötet névre és alkalomra szólóan (pl. Karácsony, születésnap, névnap) dedikált példányainak házhozszállítással, utánvéttel történő megrendelésére is, mégpedig november 10-től. Ennek részletei aznaptól a www.morvaikrisztina.hu oldalon lesznek olvashatóak, kérem tehát, hogy aki dedikált könyvet szeretne látogassa meg tizedikétől a honlapomat. Őszintén szólva meglepett az utánvétes csomagküldés meglehetősen magas ára, még keresem azt a céget, amelyiket úgy vehetnénk igénybe a házhozszállításhoz, hogy az ne legyen anyagilag nagyon megterhelő a jövendő olvasóknak. Tanácsukat kérem: ismernek-e olyan csomagküldő szolgálatot, amelyik megbízható és az árai kedvezőek? Köszönöm a segítséget, akár emailben is: Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. ! Most pedig folytatom a Tíz év az Európai Parlamentben könyv bemutatását, ezúttal néhány olyan kérdéssel, amelyeket Kovács Zsolt szerzőtársam a második fejezetben tett fel nekem a brüsszeli és strasbourgi éveimről, tapasztalataimról. (Megválaszoltam őket :) ) Előre is köszönöm az érdeklődést és a megosztásokat!
Szeretettel
Krisztina
Kovács Zsolt néhány kérdése Krisztinához a Tíz év az Európai Parlamentben könyv (Kairosz kiadó, 2018) második fejezetében:
– Hogy történt a megérkezés Brüsszelbe? Milyen volt a beilleszkedés kelet-európaiként, milyen volt megélni a fényes tekintetű Európai Uniót közvetlen közelről?
– Voltak, vannak olyan európai parlamenti képviselők, akik Krisztinát támogatásukról biztosították? Kiálltak mellette, megveregették a vállát, hogy csak így tovább, keményen?
– Ön, Balczó Zoltán és Szegedi Csanád voltak a kezdő hármas 2009-ben, de Balczó Zoltán aztán egy év után visszatért a budapesti országgyűlésbe, és érkezett a helyére Kovács Béla, akiről már beszéltünk. Milyen volt az együttműködés a három ember között? Volt-e bármifajta műhelymunka?
- Ha mélyebben megismeri, Brüsszel olyan benyomást tesz az emberre, hogy az Európai Unió egy működőképes struktúra?
– Tehát valóban van háttérhatalom? Brüsszelből nézve ez mindenképp érdekes kérdés...
– Juncker, Verhofstadt, Timmermans, Martin Schulz – aki még vár az érettségijére –, és még sorolhatnánk ezeket a neveket. Komolyan lehet venni egyáltalán az egész Európai Uniót? Nem egy rossz vicc ez, egy rossz álom, amelyben felébredt Magyarország?
- Miért van az, hogy a nyugat-európai ember megszavazza a mai napig Macront, Merkelt, életben tartja a svéd kormánykoalíciót, tudva róluk, hogy csak újabb és újabb migránsokat fogadnak be, így egyben Európa sírásói?
– Az is lehet, hogy az Európai Néppárt rövidesen akár magától kettészakadhat?